Gabriela Dufková

Gabriela Dufková

Specializace jógy

powerjóga, vinjása jóga, hathajóga, jóga pro seniory

Vzdělání

 • Kurz instuktor jógy 240 hodin
 • Hatha Yoga teacher 300 hodin
 • Multi-Style Teacher Trining Programme (Hari On Yoga Vidya School v Rišikéši, Indie)
 • Principy zdravého pohybu a jóga jako terapie
 • Vinjása flow jóga 
 • Vitální žena
 • Jóga pro děti
 • Jóga pro seniory
 • Technika pozic, modifikace a asistence
 • Underground Yoga School - Dalibor Štědroňský

Jóga si ke mně našla cestu mnoha lety. Nebyla to láska na první pohled, ale kvůli velké skolióze a bolestem zad jsem zkusila jít na jógu a ve většině pozic jsem trpěla. Ale nevzdala jsem to a při i po každé další lekci jsem se cítila lépe a lépe a učila se vědomě pozorovat a naslouchat svému tělu. Časem se mi zlepšil přirozený postoj a vybudovala jsem svalovou sílu pro zdravější držení páteře. A hlavně jsem si vybudovala sebeuvědomění, takže vnímám, když stojím nebo sedím tak, jak bych neměla, a zařadila jsem tím jógu do svého každodenního života a naučila jsem ne nechoulit do sebe, ale hrdě kráčet životem. Ale to hlavní a nejkrásnější bylo, že jsem si opět zvykla správně dýchat (všichni jsme to uměli jako malé děti) a naslouchat své mysli a umět ji zklidnit.

 

Z jógy se postupem času stal koníček, láska a radost. Jóga je pro mě i meditace v pohybu. Jóga je dechové cvičení doprovázené pohybem. Jóga je laskavost a vlídnost, se kterou začínáme sami u sebe. Jóga je styl života.

Vystudovala jsem lektorské kurzy na několik stylů jógy v České republice i v zahraničí (hatha jóga, Vinjása flow jóga, jógová terapie, fyzio jóga, jóga pro seniory, kundalini jóga, aštánga jóga, dechové techniky a meditace).

Vedu lekce hatha jógy, vinjása flow jógy, power jógy a jógy pro seniory, na lekcích se přizpůsobím tomu, co klienti potřebují. Ráda vedu lekce dynamičtější, ve kterých procházíme jednotlivými pozicemi v souladu se svým dechem. Lekce začínají postupným zahřátím, pak následuje dynamičtější a silovější část, abychom posílili svaly, které moderním stylem života bývají oslabené a nedostatečné používané, pak následují asány regenerační a odpočinkové, tak že se opět zklidníme a příjemně naladíme, abychom odešli z lekce s úsměvem na rtech a pocitem, že jsme vyšší o několik centimetrů.

Mám ráda citát B.K.S. Iyengara: „Jóga vám umožní najít nových druh svobody, o které ani nevíte, že existovala.“

Cvičí v Energy Studiu v tyto dny


úterý

11:30 - 12:30 Polední jóga Studio Praha 1

Přijímáme a akceptujeme

edenred
sodexo
benefit plus
Poskytujeme výhody a slevy na karty s věrnostním programem Sphere.