Jak začít s jógou a meditací?

Začněte jógu ve SVĚTĚ JÓGY - Energy Studiu v samém centru Prahy 1 - Malé strany na Kampě. Jedinečná energie Energy Studia vás zve na jógu a k nadechnutí se. Přijďte se nadechnout a užít si klid, pročistit hlavu a zlepšit fyzickou i mentální kondici s jógou, powerjógou a meditací.

Jak začít s jógou a meditací?

Jak začít s jógou a na co si dát pozor, kam soustředit svou mysl. Přihlášením se na kurz pro začátečníky či rovnou do školy jógy sami sobě věnujete prostor a čas k tomu, abyste lépe poznali své tělo a více se naladili na svůj vnitřní svět. Kurzy jsou ale také "refreshem" pro všechny, kteří již cvičí, nebo se k józe v různých intervalech vrací. 

Ať už jste na józe úplně poprvé, nebo jste věční začátečníci, či si chcete oprášit základy, tak myslete na pár hlavních věcí:

1. Uvědomění si výchozího bodu svého těla i mysli – tedy uvědomění si toho, jak se naše tělo cítí. V jaké je fyzické kondici, zda má zdravotní omezení. V každé lekci jógy hledáme své hranice, ale nikdy je nepřekračujeme. Každou praxí jógy je chceme jemně posunout, ne silou překročit. Neexistuje jedna pozice vhodná pro všechny. Každý z nás je naprostý originál, a proto vnímejte sami sebe. I tomu se na lekcích jógy budete učit – nalézt svou vlastní zdravou verzi ásany, naslouchat si.

2. Trpělivost a disciplína – učení nepadají z nebe, a chceme-li se něčemu opravdu naučit, musíme se tomu věnovat a pravidelně praktikovat. Kde je vůle, je i cesta. Buď budeme hledat důvody, proč to nejde, a zahlcovat svou mysl negací, anebo nalezneme důvody, proč to jde, a nalezneme cestu, která je právě pro nás tou nejlepší. Tím podpoříme sebe samé na cestě k lepšímu já. Jen pravidelnost a disciplína z nás dělá mistry.

3. Cíl i otevřená mysl – je skvělé jít do kurzu či školy jógy pro širokou veřejnost (ne pro budoucí instruktory) s určitým záměrem, ovšem stejně tak je důležité na něm nelpět. Každý nový kurz nám otevírá nové obzory, dozvídáme se nové informace a poznáváme nové lidi. To vše nás může posunout úplně jinam, než jsme na začátku plánovali. Nechte se vést.

Tipy na akce a kurzy

Začátek jógy i meditace může být pro mnoho lidí zároveň vzrušujícím i překvapivým dobrodružstvím. Chcete dobře spát? Potřebujete se zbavit únavy a dostat se do kondice? Zapojte se do kurzů jógy či meditace. Jednou z nejlepších cest je začít v kurzech s kvalifikovaným instruktorem jógy v Energy Studiu.

Speciální akce:

Sobota 6.1.2024, 11.00-13.00 hodin - Začínáme s jógou s Václavem Krejčíkem, přihláška zde

Pondělí 8.1.2023, 19.30-21.00 hodin - Začínáme s jógou s Klárou Mravcovou, přihláška zde

V kalendáři akcí na www.energystudio.cz  najdete vypsané nové podzimní kurzy jógy a meditace:

 • Pondělí 19.30-20.30 hodin s Klárou Moravcovou - jóga pro začátečníky
 • Neděle 19.00-20.00 hodin s Janou Horákovou - úvod do meditace 

Charakteristika kurzů

Kurz jógy pro začátečníky s Klárou Moravcovou

  • 10 návštěv + 2 zdarma 
  • Den a čas: pondělí 19.30-20.30 hodin
  • Termíny: 15.1.-18.3.2024 (10 návštěv)
  • Lektorka: Klára Moravcová
  • Cena: 2490 Kč

 

Přihlásit se zde.

Kurz úvod do meditace s Janou Horákovou

   • 7 návštěv + 1 zdarma
   • Den a čas: neděle 19.00-20.00 hodin
   • Termíny: 14.1. - 25.2.2024 (7 návštěv)
   • Cena: 1745 Kč
   • Lektorka: Jana Horáková

Přihlásit se zde.

Info:

K pondělnímu kurzu získáváte navíc 2 vstupy zdarma. K nedělnímu kurzu získáváte navíc 1 vstup zdarma. Vstup slouží pro příprad vaší nepřítomnosti na kurzu, nebo pro vaše přátele, které můžete vzít na jógu do Energy Studia. Další náhrada vaší případné nepřítomnosti na kurzu z jakéhokoliv důvodu není možná. Při nákupu kurzu s těmito podmínkami souhlasíte. 

Kartičku na vstup/y získáte na první návštěvě kurzu. 

O kurzech v Energy Studiu

Kurzy jógy jsou skvělým způsobem, jak se seznámit se základy jógy, dechu a meditace a postupně rozvíjet své schopnosti.

Vyberte si kurz v Energy Studiu a přijďte s otevřenou myslí a připraveností se učit. Naši instruktoři jógy mají bohaté zkušenosti a vědomosti a budou vás vést skrze různé asány (pozice) a dechová cvičení. Jejich instrukce a korekce pomohou zlepšit vaši techniku, držení těla i kvalitu uvolnění mysli.

Cvičení jógy s profesionálním instruktorem vám také poskytne strukturu a disciplínu. Pravidelná účast na lekcích vám pomůže vybudovat si rutinu a udržet si motivaci. Kromě toho, že získáte odborné vedení, cvičení jógy v jógovém studiu vám také poskytne příležitost setkat se s dalšími lidmi, kteří mají stejný zájem. Komunita jógy je obvykle otevřená, podporující a inspirativní. Můžete si vyměňovat zkušenosti, podporovat se navzájem a společně růst.

Jóga je cesta osobního rozvoje a zlepšení fyzického i duševního zdraví. Začátek jógy s profesionálním instruktorem jógy v jógovém studiu vám umožní postupovat správným směrem, získávat nové dovednosti a objevovat potenciál svého těla a mysli. Připravte se na jedinečnou a obohacující cestu, která vás provede všemi aspekty jógy i meditace.

Těšíme se na vás v Energy Studiu.

Přijímáme a akceptujeme

edenred
sodexo
benefit plus
Poskytujeme výhody a slevy na karty s věrnostním programem Sphere.