Jógové začátky aneb jak začít (kde, jak a proč)

Začátky jsou krásné, nesou v sobě energii očekávání, vzrušení, těšení se z něčeho nového, ale občas přinášejí i nejistotu a strach, zda to všechno zvládneme.

Jógové začátky aneb jak začít (kde, jak a proč)

Zaměříme se hlavně na téma začátků v józe: na co si dát pozor a kam soustředit svou mysl. Přihlášením se na kurz pro začátečníky či rovnou do školy jógy sami sobě věnujete prostor a čas k tomu, abyste lépe poznali svá těla a více se naladili na svůj vnitřní svět.

Ať už jste na józe úplně poprvé, nebo jste věční začátečníci, či si chcete oprášit základy, tak myslete na pár hlavních věcí:

1. Uvědomění si výchozího bodu svého těla – tedy uvědomění si toho, jak se naše tělo cítí. V jaké je fyzické kondici, zda má zdravotní omezení. V každé lekci jógy hledáme své hranice, ale nikdy je nepřekračujeme. Každou praxí jógy je chceme jemně posunout, ne silou překročit. Neexistuje jedna pozice vhodná pro všechny. Každý z nás je naprostý originál, a proto vnímejte sami sebe. I tomu se na lekcích jógy budete učit – nalézt svou vlastní zdravou verzi ásany, naslouchat si.

2. Trpělivost a disciplína – učení nepadají z nebe, a chceme-li se něčemu opravdu naučit, musíme se tomu věnovat a pravidelně praktikovat. Kde je vůle, je i cesta. Buď budeme hledat důvody, proč to nejde, a zahlcovat svou mysl negací, anebo nalezneme důvody, proč to jde, a nalezneme cestu, která je právě pro nás tou nejlepší. Tím podpoříme sebe samé na cestě k lepšímu já. Jen pravidelnost a disciplína z nás dělá mistry.

3. Cíl i otevřená mysl – je skvělé jít do kurzu či školy jógy pro širokou veřejnost (ne pro budoucí instruktory) s určitým záměrem, ovšem stejně tak je důležité na něm nelpět. Každý nový kurz nám otevírá nové obzory, dozvídáme se nové informace a poznáváme nové lidi. To vše nás může posunout úplně jinam, než jsme na začátku plánovali. Nechte se vést.

V lednu se na vás těšíme v pražském Energy Studiu, nebo i na zoomu na následujících kurzech a akcích:

Kurz: ZAČÍNÁME S JÓGOU – 10 lekcí

Láká vás jóga, ale nevíte, na jakou lekci zajít a zda to nebude pro vás moc náročné a neuchopitelné? Nezoufejte, právě pro vás jsme otevřeli kurz „Začínáme s jógou“. V deseti lekcích vás Vašek Krejčík provede krok po kroku základními technikami pro praktikování jógy a zdravého držení těla v ásanách. Pomůže vám postavit základní kameny pro bezpečnou domácí praxi, naučíte se plynulou sestavu pozdravu slunci, poznáte a odžijete základy plného jógového dechu a dechu udždžají. A jako k jin patří jang, tak k pohybu patří odpočinek, a i tím vás lektor provede v technikách meditace a relaxace.

A mějte na paměti, že nejde o to být lepší než kolega na druhé podložce, cílem je si lekci a celý kurz užít, zažít ho až do morku kostí, sáhnout si na hranici, ale nepřekročit ji, ladit se na své tělo a naslouchat mu, koncentrovat svou mysl na přítomný okamžik, ásanu, pohyb, dech. Je to VÁŠ čas, užijte si ho.

Kurz začíná 11. 1. 2022 - přihlášky ZDE

Akce: JAK CVIČIT, DÝCHAT A MEDITOVAT

Pokud již své základní kameny máte, ale potřebujete si je trochu oprášit, tak neváhejte navštívit novou lednovou akci „Jak dýchat, jak cvičit, jak meditovat“, kde se dozvíte o zdravém pohybu v józe a správném nastavení ásan, životadárném dechu i uklidňující meditaci.

Jóga je cesta k propojení těla, mysli a ducha. Není to „pouze“ praxe ásan, díky které se po lekci cítíme tak dobře. Jde o propojení pohybu s dechem, koncentrací, uvolněním, akcí i klidem. Dotknutí se toho, kým opravdu jsme, kdy se přestaneme dívat do světa vnějšího a pozornost stočíme sami k sobě.

Chcete-li se dozvět o józe více - doporučujeme večerní ŠKOLU JÓGY s Vaškem a Simonou, kde kromě cvičení se dozvíte i něco základního o józe, filozofii, pránájámě a meditaci. Škola jógy začíná v pátek 14.1.2022. Je určena široké veřejnosti - všem, kteří se chtějí dozvědět více, více toho, co se na lekcích jógy nestihne. 

Kdyby Vás bolely záda, je třeba pravidelně cvičit. Připravili jsme MINIkurz jóga pro zdravá záda s Darou, kde ve třech návštěvách získáte informace pro svou vlastní praxi - jak cvičit jógu pro zdravá záda. Začínáme 23.1.2022.

SPECIÁLNÍ AKCE

Členství Energy FLEXI - 10 měsíců platíte (platba po měsíci 1190 Kč) a 2 cvičíte zdarma je v nabídce pro všechny, kteří mají zájem se pravidelně věnovat praxi jógy, dozvědět se více, dobít baterky a uvolnit se. Tato speciální nabídka je v prodeji do odvolání. Informace na recepci Energy Studia.

Všichni, kteří přicházejí do Energy Studia poprvé si mohou zakoupit týdenní členství NOVÁČEK - vyzkoušet si spektrum lekcí a instruktorů a následně se rozhodnout, jakou formu vstupů zvolí: jendotlivý vstup, permanentka, členství, kurz. 

Těšíme se na Vás v Energy Studiu HOME, v místě, kde dobijete baterky a budete v klidu a pohodě. 

Tým ES

Přijímáme a akceptujeme

edenred
sodexo
benefit plus
Poskytujeme výhody a slevy na karty s věrnostním programem Sphere.