Jógové adventní ladění (seminář tantrajógy)

V tomto svátečně laděném semináři se zaměříme na naše osobní vánoční vyladění v klidu, harmonii a s otevřeným srdcem. Během jemné praxe jógy, ke které připojíme i zpívání manter a hudební meditace, obrátíme svou pozornost dovnitř, k sobě domů, k propojení s „bytím“ a sebou samými, i k otevřenosti a schopnosti sdílet s druhými to dobré nejen v čase adventu.

Lektorka: Dagmar Volfová

Volfová profil

    

Čeká nás 2,5h praxe na naladění na advent zaměřená na srdeční a korunovou čakru, i když praxe bude komplexní. Projdeme celý systém a po závěrečné relaxaci je možnost zúčastnit se také ohnivého rituálu yagna. Yagna je forma mantra meditace s ohněm, která čistí a ladí nejen energetické systémy všech zúčastněných, ale také který čistí prostory, ve kterých se pořádá (lze tak třeba naladit nový byt, dům atp..). O yagně jste se mohli dočíst v posledním podzimním čísle JógyDnes a nyní máte možnost tento rituál zažít i v Praze. Jen pro upřesnění, oheň je v nádobě ve středu místnosti a pracuje s ním pouze lektorka, je třeba dbát na opatření a pravidla, které budou vysvětleny před rituálem. Všichni pak společně meditují se speciální mantrou. V rámci tématu semináře zaměříme na srdeční čakru.

"Praxe je jemná, moc se nezapotíte, proto doporučujeme spíše teplejší oblečení (mít po ruce dlouhý rukáv).

Na rituál se hodí máte-li cokoli žlutého na sebe -
z důvodu rezonance.
Žluté oblečení stačí jen na rituál - není však podmínkou účasti. Nemáte-li žlutou v šatníku, nevadí, lze se účastnit i třeba v tom, v čem budete cvičit.
Obecně se na rituály hodí čisté oblečení a pro různé typy se hodí různé barvy - tentokrát tedy žlutá.
Máte-li případně žlutý kousek látky/šátek, vezměte také sebou - na sezení při meditaci. Instruktáž na místě :)

V den rituálu doporučujeme vynechat maso a alkohol - pro lepší integraci práce a aby bylo tělo snadněji v rezonanci.

Protože mantra meditace pracují s energií kundaliní, pro svou energetickou intenzitu není vhodné účastnit se rituálu při menstruaci. Pokud byste se chtěli účastnit i v době menstruace, je potřeba uvědomit lektorku a dostanete mantru, se kterou lze pracovat a harmonizovat i v době menstruace.
Tak jako u praxe tantrické jógy tak i u tantrických rituálů platí, že je vhodné osprchovat se ráno před praxí (než se vydáte na jógu) a pak už ne po praxi / rituálu. Důvod je takový ,že je žádoucí nechat efekt působit, aby se energie usadila (sprchou by se "práce" spláchla a to byla škoda).

Jóga, které se budeme věnovat tělem i myslí, vychází z tantrických principů práce s energií a čakrami. Propojíme se se svou vnitřní krajinou. Toto propojení je nám praktickým pomocníkem pro zpracování emocí, spřátelení se se svou vlastní myslí, rozvíjení schopnosti koncentrace a relaxace.

Zároveň si během semináře vysvětlíme, jak fungují jednotlivé ásany pro naše fyzické zdraví, jak usměrňují proudění energie v těle a rozvíjejí naše vnímání na různých úrovních našeho bytí. Na závěr vyzkoušíme i oblíbenou relaxační techniku jóga nidra, která přináší hluboké uvolnění těla i mysli.

Vhodné jak pro jógové začátečníky, tak pro jogíny tělem i duší.

Termíny


Datum konání Lektor Místo konání Cena

Přihláška na akci