Senioři v Energy Studiích

Je až neskutečné, jak účinný vliv na seniory má cvičení jógy. Za dobu existence Energy Studií, je mnoho klientů, kteří s ním zestárlo. Stále cvičí, třeba již ne dynamické jógy, ale stále praktikují a cítí se i vypadají skvěle. Kolikrát, když pozoruji cvrkot na recepci Energy Studií a vidím věrné, dlouholeté klienty, kteří si platí seniorský vstup, žasnu, že i oni patří již do té kategorie „vitálních a moudrých“. Vždy sklízejí můj obdiv, protože i já jsem starší, a tak vidím úžasnou motivaci v tom, že jógu prostě můžu dělat stále. Že s věkem není třeba končit a vzdávat se, přezouvat do bačkor a lamentovat nad tím rychle jdoucím věkem, ale že můžu stále fungovat a jít za svými sny, realizovat své koníčky a užívat si naplno života.

Ano, s postupujícím věkem mohou přicházet i možné zdravotní komplikace, a to především se srdcem a pohybovým aparátem, ale vstoupíte-li do jógy včas, nebo právě v seniorském věku po troškách a s rozumem, ocitnete se ve společnosti jemné jógy nebo powerjógy, které vás budou udržovat v kondici, dobré náladě a také ve zdraví.

Jóga je úžasná prevence a společník pro každý věk, ale pro věk střední a seniorský naprosto úžasný, protože z hlediska fyziologie dochází ke stále stimulaci mozku. Je podporován dech, pohybový aparát a nervová soustava, a to je velice důležité. Tělem i myslí expanduje prána, energie potřebná pro život, stejně jako kyslík. Každá buňka se občerství, mozkové spoje se stále aktivují a vitální život s jógou je lepší než předpis na prášky a špatná nálada. Energy Studio Václav Krejčík v Praze mají mnoho různých lekcí jógy určených nejenom seniorům. 

Seniorům doporučuji lekce jak dynamické, tak jemné. Je třeba kombinovat přiměřenou sílu, protahovat tělo, a vyvážit tak obé kvality pohybu – sílu a pružnost. I v postupujícím věku člověk potřebuje doběhnout tramvaj nebo přidat do kroku. Potřebuje se ohnout a být soběstačný, a kombinace jemných stylů jógy s dynamickou powerjógu toto vše umožňuje. 

Vhodné lekce:

  • jemná jóga – fyzicky nenáročná, protahující a uvolňující jóga, která rozvíjí pružnost, sílu středu těla, opečovává klouby a respektuje všechna zdravotní omezení, pro  která nachází řešení adaptací jógových pozic a technik.
  • restorativní jóga – vysoce relaxační a meditační praxe jógy, která je založena na „nicnedělání“. Využívají se pomůcky, které podkládají tělo, a v pozicích se zůstává delší dobu. Vše jsou relaxační pozice, kde je čas na práci s dechem, vizualizacemi, pozorností a například i se zvuky tibetských mís. 
  • vitální jóga – jóga podporující hormonální systém, rozvíjející dech a protažení těla.
  • powerjóga -  lehce dynamický (zpevnění těla v rytmu dechu) styl jógy určený pro stimulaci kardiovaskulárního systému, podporu vitality, síly a pružnosti. Powerjóga udržuje pohybový aparát funkční. 

 Ať je vám jakkoliv, jóga je tady vždy. Přijďte na ni, najděte svůj směr a styl a buďte šťastní. K tomu jóga pomůže, jako průvodce vaším tělem, myslí a duší.

Václav Krejčik

 Přijímáme a akceptujeme

edenred
sodexo
benefit plus
Poskytujeme výhody a slevy na karty s věrnostním programem Sphere.