O józe

Praktikování jógy jakéhokoliv stylu je u nás v Energy Studiích Václav Krejčík přístupno všem, nehledě na to, jakou mají zdatnost, zkušenost a vědomí o józe. Naším cílem je nabídnout spektrum jógy v celé jeho šíři pro hledání cesty každého z návštěvníků.

Začínáte s jógou?

1. návštěva lekce zdarma 

V Energy Studiích můžete navštívit 1. lekci jógy zdarma, a to vyplněním vyplněním svých osobních údajů (jméno a příjmení, email, telefonní číslo) do karty první návštěvy na recepci Energy Studia. Pro potvrzení správnosti údajů, kontrolu a bezpečnost v rámci Energy Studií je nutné současně předložit jeden doklad s fotografií, na kterém je Vaše jméno uvedeno.

Parkování 

Parkování na Praze 1 i 2 je možné i na modrých zónách. Stáhněte si appku "Parkování". Na každé ulici, kde je modrá zóna uvidíte na ceduli kód ulice. Ten zadáte do appky, zaplatíte skrz ní a můžete parkovat. 

Příjemné prostředí pro všechny

Chceme, aby se každý, kdo k nám přijde cvičit, cítil příjemně a pohodlně. Jistě si přejete to samé. Přečtěte si prosím následující řádky, které Vám nastíní způsoby chování v jógovém studiu, kde vládne harmonie a pohoda díky pravidlům, která se dodržují.

Jak nenarušovat pohodu ostatních?

Příjemnou atmosféru ve studiu, není dobré narušovat hlasitými výjevy, výkřiky nebo hlasitou komunikací s kamarádkou za dveřmi sálu. Uvnitř sálu je vše slyšet a ani Vy byste jistě nebyli rádi, kdybyste slyšeli všechno to, co se povídá za dveřmi. Narušuje to celou lekci a Vaši pozornost odvádí od cvičení a relaxace, pro které jste přišli.

Přijďte včas - o to více si cvičení vychutnáte

Na lekci přicházejte zhruba 15 minut před začátkem, ať máte možnost se v klidu převléknout, případně se ještě před cvičením osprchovat, a připravit se tak na lekci, kterou jste si vybrali z rozvrhu studia. Když přijdete na poslední chvíli, a například již po začátku lekce, nemůžete být do lekce vpuštěni z bezpečnostních důvodů a také z důvodu, že rušíte ostatní návštěvníky centra, kteří si přišli zacvičit. Odmítnutí Vašeho vstupu není příjemné obsluze ani Vám, ale z důvodu struktury lekce není možné vstupovat opožděně. Nechte si čas na cestu do studia.

V průběhu lekce

Dostali jste se do sálu a vybrali si svoji podložku. Jsou-li podložky nastavené na podlaze, nehýbejte s nimi, jsou rozdány tak, aby se dalo cvičit v plné kapacitě. Není důležité mít místo okolo sebe, ale na své podložce. To je váš prostor, jiný ke nepotřebujete.

Postavte se na přední okraj podložky, do kterého se vždy v průběhu cvičení vracejte ze zadu. Pohyb je předozadní. Když upažíte a nemáte místo okolo sebe, není to žádný problém, pokud si problém nevytvoříte sami. Je možné předpažit a účel bude stejný. Proto zkuste v rámci cvičení ve skupině lidí mít na vědomí to, že se dá pracovat i mezi větším počtem lidí.

Do sálu není vhodné přijít naparfémovaní, Vaše vůně nemusí každému vyhovovat. Stejně tak je dobré si omýt chodidla nebo si dát před cvičením sprchu. Pamatujte, že ač jsou podložky dezinfikovány, pokud někdo před Vámi nedbá na osobní hygienu nohou, tak s tím bohužel už nic nejde udělat. Proto to, co nechceme, aby činili ostatní nám, nečiňme druhým.

Na hodinu si nenoste telefon, nežvýkejte, aby vám například při záklonu nezaskočilo. Nekomunikujte s kamarádkou na lekci, protože to opět ruší všechny cvičící. Dojmy z lekce si můžete sdělit potom v klidu, např. při čaji či kávě v prostorách naší kavárny. Mějte na paměti, že cvičení powerjógy, jógy a všech podobných stylů cvičení je o klidu, respektu, pochopení a uvědomění si sebe samých i sebe v rámci okolí.

Pro cvičení jógy zvolte vhodné oblečení, které Vás nebude nijakým způsobem obtěžovat, škrtit. Můžete si také vzít pantofle na přechod ze šatny do sálu (cvičí se naboso).

Před cvičením min. 2 hodiny nejezte těžká jídla a nepijte před cvičením jógy alkohol. Jste-li kuřák, není vhodné bezprostředně před i po hodině kouřit.

Cvičení powerjógy, jógy nás všechny učí respektovat druhé. Ne je pomlouvat, posmívat se jim nebo řešit problémy, které nám nenáleží. Proto zkuste, když přijdete cvičit, svůj čas strávit v klidu a pohodě, i když třeba vždycky nemusíme mít ten nejlepší den. Vzájemná komunikace vše vyřeší, ale jen komunikace s úctou a tolerancí.

Shrnutí

1. Přijďte včas! Pokud přijdete na hodinu pozdě, nebudete již vpuštěni do sálu, bez ohledu na to, zda máte lekce předplaceny.

2. Vypněte svůj mobilní telefon, nebo ho alespoň zeslabte.

3. Chovejte se tiše.

4. Dodržujte pokyny obsluhy studia.

5. Respektujte vedení lekce instruktorem.

6. Buďte ohleduplní k ostatním.

7. Udržujte pořádek a třiďte odpad.

Zdravotní upozornění

Veškeré cvičební styly a návody, rady a doporučení jsou určeny zdravým lidem. Vedení cvičební lekce a vzdělávacích programů je založeno na odborných znalostech lektorů a cvičitelů. Power Yoga Akademie s.r.o., provozovatel Energy Studií, není jakkoli odpovědna za případné škody způsobené nesprávným používáním uvedených cvičebních doporučení, návodů a rad. Každý, kdo se účastní cvičební a vzdělávací lekce, odpovídá za svůj zdravotní stav a do lekcí vstupuje po důkladném uvážení a na vlastní riziko a odpovědnost.

Provozní upozornění

Těhotné ženy mají možnost navštěvovat lekce jógy pro těhotné a do klasických lekcí powerjógy nechodí. Stane-li se, že těhotná žena navštíví jinou lekci, než jógu pro těhotné, bere riziko sama na sebe. Dynamická jóga není vhodná pro těhotné ženy, a to především v prvním trimestru.

Děti na hodiny powerjógy nemohou být vpuštěni, ani na výhradní přání rodičů.

Děti, které necvičí a doprovází rodiče na cvičení, nemohou být v sále a pozorovat cvičící skupinu. Pokud rodič zanechá své dítě v recepci, odpovědnost je na rodiči a nikoliv na provozovateli Energy Studia. Hlídání dětí není zahrnuto v nabídce našich služeb.Kontakty

Energy Studio HOME Praha 1

602 327 260

recepce1@energystudio.cz

Hellichova 1, Praha 1

Energy Studio HEAVEN Praha 2

605 309 082

recepce2@energystudio.cz

Uruguayská 11, Praha 2