Weleda Jóga Dnes konference Luhačovice 4.8.2018

Jóga Dnes v roce 2018 přináší dvě jógové konference v Luhačovicích a v Praze. Jedinečný prostor pro setkání se, inspiraci v jógové praxi a zastavení se ve společností výborných učitelů jógy. Konference nabízejí nejrůznější jógové styly, praxi pránájámy i meditaci. Vezměte své přátele a známé, podložku na jógu a užijte si čas v lázeňském městě Luhačovice, nebo na podzim v Praze. Zarezervujte si včas své místo!

Místo konání: SC RADOSTOVA – Hradisko 1029, Luhačovice

Lektoři:

Václav Krejčík a Jakub Šamberger, Martin Fajka, Katarína Mikulandová, Dana Macková, Pavla Rožumberská, Martin Wagenknecht, Zuzana Klingrová, Tomáš Strnad, Dagmar Volfová

Cena:

1599 Kč (prodej od 2. 1. 2018)

1799 Kč (cena od 1. 6. 2018)

konference 250x250

 

PROGRAM:

 

HALA – lekce A

1A/ 9:00 h Žijte jógu (75 min) / V. Krejčík a J. Šamberger

2A/ 10:30 h Tantra hathajóga – skrytá síla čaker a živlů (90 min) / Z. Klingrová

3A/ 12:00 h 30 min PAUZA / Jóga EXPO

4A/ 12:30 h Jin jang jóga (90 min) / T. Strnad

5A/ 14:15 h CORE jóga (60 min) / M. Fajka

6A/ 15:30 h Záklony aneb jak se nezlomit (90 min) / M. Wagenknecht

7A/ 17:00 h Naučte se dýchat a relaxovat – pránájáma, jóga nidra, nadi shodhana (60 min) /D. Macková

 

MALÝ SÁL – lekce B

1B/ 9:00 h Vinyasa JAM (75 min) / K. Mikulandová

2B/ 10:30 h Tantra jóga pro srdce (90 min) / D. Volfová

3B/ 12:00 h 30 min PAUZA / Jóga EXPO

4B/ 12:30 h Jógová terapie (90 min) / D. Macková

5B/ 14:15 h Balancujte na rukou a nohou (75 min) / T. Strnad

6B/ 15:45 h Hormonální jóga (120 min) / P. Rožumberská

 

Vyberte 6 lekcí + obědová pauza/Jóga EXPO

(A-hala, B-malý sál) kódy lekcí dejte do poznámky Vaší přihlášky!

 

Popis lekcí:

1A/ Žijte jógu

Technika a cvičení pozic, dýchání nebo meditace. Malinké součástky jógy, které když do sebe zapadnou, tvoří rovnováhu. Ovlivňují jak tělo, tak mysl a ta skrze ně může vstoupit hlouběji do sebe sama.

Využijte svůj potenciál pro zregenerování těla i mysli pomocí jednoduchých jógových technik. Naučte se stát, cvičit pozice a dýchat a okuste základ meditace.

1BVinyasa JAM

První ranní jóga, energická, živá a velmi intuitivní vinyasa JAM, okořeněná exotickou hudbou a špetkou Katarínčina humoru. Zaměřená především na rozhýbání páteře, pánve a kyčlí... aneb svobodu kyčlím.

2A/ Tantra hathajóga – „skrytá síla čaker a živlů“ 

Jóga v rytmu živlů (oheň, voda, země, vzduch, éter), kdy ucítíte sílu sebepoznání i intenzivního spojení se světem okolo vás. Nechte se unášet rytmem dechu, vnímejte tlukot srdce a sílu energie čaker. 

Čakry pohánějí přirozený postup na cestě ke skutečné svobodě a štěstí. Roztáčejí neviditelná energetická místa našeho těla na té nejjemnější úrovni a přinášejí sílu sebepoznání. Odhalte intenzivní prožitky při spojení s živly i čakrami. Objevte sílu jinové a jangové energie, slunce i měsíce, jednotu těla, ducha i mysli.

2B/ Tantrajóga pro srdce

Lekce tantrické hathajógy vedená v jemném meditativním tempu, zaměřená na srdeční čakru. Praxe bude komplexní pro celý náš energetický systém a vnitřní rovnováhu. Tantrajóga vychází z tantrického učení praxe s vnitřní energií a čakrami. Jemnou jógou a pozorností budeme probouzet harmonické proudění energie v nás. Pozornost dopřejeme zejména srdeční čakře, našemu energetickému centru, které nám pomáhá zažít lehkost bytí, cítit, přijímat a dávat. Je také branou k propojení se s naším Já. Skrze něj také dokážeme vnímat soucit (i k sobě), odpouštět a mít radost ze života.

V prodloužené lekci jemné jógy si vyzkoušíme různé jógové pozice i další jógové techniky a přidáme i oblíbenou hláskovou pránájámu (práci s dechem a zvukem), která rozvibrovává energetická centra v těle. A těšit se můžete i na krásnou hudbu, která harmonizuje naše emoční tělo. Jógovou praxí poplyneme v meditativním tempu a budeme se zaměřovat na to, co se děje uvnitř – v našem těle. To nám umožňuje opouštět staré vzorce, emoce a uvolnit proudění energie. Budeme také prohlubovat umění pozorovat, co se děje v naší mysli, a závěrem si užijeme oblíbenou relaxační techniku jóga nidru, která navozuje hluboké uvolnění těla i mysli.

4A/ Jin, jang jóga

Styly jin a jang jsou od sebe velice odlišné, ale zároveň se přitahují a velice dobře spolu souznějí. Dlouhým pasivním protažením a držením pomáháme jinovou praxí připravit svoje vlastní tělo, mysl a ducha pro část jang, ve které praktikujeme pozdravy slunce, vinyasy a posilující pozice, které přínáší tělu teplo. Hodinu ukončujeme klidným segmentem jin jógy, kde opět uklidníme celý nervový systém, tělo, mysl, ducha a srdce. 

4B/ Jógová terapie

Je to tradiční jóga v pomalejším rytmu se zaměřením na dýchání a procítění těla v jednotlivých pozicích. Ukážeme si, že terapie nemusí znamenat odpočinek a že pomalejší rytmus klade větší důraz na posílení jednotlivých partií těla a jejich procítění. Zaměříme se na aktivaci a posílení pánevního dna, jeho zapojení při samotném cvičení a nezapomeneme ani na dech, nejdůležitější část jógové praxe.

5A/ CORE jóga

Lekce zaměřená na postupnou aktivaci a zahřátí hlubokých stabilizačních svalů „CORE“. Umět správně nastavit a používat své „centrum těla“ je v praxi jógových ásan naprosto zásadní, a proto v pomalém, ale dynamickém plynutí dechu a pozic objevíme svou vnitřní sílu, na jejíž vlně budeme postupně v lekci pokračovat dále. Pevnost a pružnost spojíme v jeden bezpečný celek a nespěcháním a jednoduchostí se pokusíme v této powerjógové lekci zastavit...

5B/ Balancujte na rukou a nohou

Na hodině Balancujte na rukou i nohou s Tomášem Strnadem můžete očekávat seznámení s kroky, jak nejlépe a nejefektivněji přelstít strach z inverzí, připravit tělo a obzvláště klouby k balančním pozicím na rukou i nohou.

6A/ Záklony aneb jak se nezlomit

Záklony obestírá jistá mystika. Bývají s nimi spojené extatické stavy a zároveň jistá míra utrpení a bolesti. Velký respekt a vjem toho, že jdou trochu proti srsti. Není divu – v každodenním životě na ně téměř nenarazíme (schválně zkuste pozorovat, kdy jindy se vám „uděje“ záklon než na józe), právě proto by měly být součástí naší praxe, která by měla být vyvážená ve všech směrech. Záklony tělo otevírají, pomáhají ho rovnat a napřimovat a zároveň mají povzbuzující efekt na rovině tělesné i mentální (proto ona zmínka o extázi na začátku).

V našem setkání dáme záklonům čas a potřebnou péči – ne vždy se jim obojího dostává a výsledkem může být rozčarování a bolest (po euforii ani stopy). Zaměříme se na úplně obyčejné a známé pozice jako sfinga, kobra, most a ukážeme si na nich obecné principy, které nám pomohou udržet tělo v záklonech kompaktní a přitom pružné. Vůbec nám nepůjde o hloubku dosažených pozic, o lámání těla a gymnastické výkony – naopak se vydáme vlídnou a postupnou cestou vedoucí k hlubšímu prožitku a pochopení a třeba i k té euforii. Vedeno uvolněně a s nadhledem, bez ambic, pro dobrou náladu. Vhodné pro všechny (bez ohledu na „pokročilost“) se zájmem o věc.

6B/ Hormonální jóga

V rámci lekce Život s hormonální jógou „ochutnáte“ sestavu hormonální jógové terapie, ale i nejúčinnější dechová cvičení a antistresové cviky. Dozvíte se o tom, jak hormonální jógová terapie funguje, o ženské cykličnosti, možnostech podpory hormonálního systému a dostanete mnoho pomocných informací a tipů pro kvalitnější a plnohodnotnější život v ženském těle.

7A/ Naučte se dýchat a relaxovat – pránájáma, jóga nidra, nádí šódhana

Jóga nejsou jen ásany. Častokrát opomíjená cvičení dechu, relaxace a vědomé pozornosti jsou stejně důležitou součástí jako fyzické cvičení jednotlivých pozic. Zkusíme vyvrátit mýtus, že dechová cvičení a relaxace jsou nuda. Společně si pohrajeme s naším dechem, ukážeme si, jak vypadá jógový spánek a (snad) zjistíme, že relaxace je stejně důležitá jako ásany samotné.

 

DŮLEŽITÉ :

Prezence pro přihlášené je od 8:00 hodin, na místě se již pouze nahlásíte pod svým jménem, nemusíte mít žádnou vstupenku ani email s sebou. Vaše vybrané lekce si můžete zkontrolovat na místě při prezenci u vstupu a budete je mít také vypsané na svém lístku do tomboly (program na místě s ohledem na obsazenost akce není možné již měnit - děkujeme za pochopení). Na místě je možné přihlášení na program HALA lekce A. Pokud přijdete později, prezence je možná kdykoli v průběhu dne!

Při vstupu obdržíte tašku s pitným režimem a dárky od partnerů (Weleda, Jóga Dnes, Kombe). S sebou tedy pouze vhodné oblečení a svoji podložku na cvičení.

Mezi lekcemi je možné vzít si ovoce zdarma či ochutnat vzorky a navštívit Jóga EXPO.

Cvičební program začne v 9:00h a předpokládaný konec akce je v 18:30h. Místo konání : SC RADOSTOVA – Hradisko 1029, Luhačovice

Termíny


Datum konání Lektor Místo konání Cena

Přihláška na akci