Weleda Jóga Dnes konference Praha 10.11.2018

Výběr až 6 lekcí z programu ve dvou sálech!

TOMBOLA

Jóga EXPO - jógové zajímavosti a ochutnávky / pomůcky, knihy, šperky, čaje, kosmetika.../

Lektoři: Václav Krejčík a Jakub Šamberger, Zuzana Klingrová, Veronika Ševčíková, Tomáš Strnad, Aneta Králová, Markéta Faustová, Michaela Vazačová, Simona Rydlová a Sára Tichá

Cena: 1599 Kč / 1799 Kč (od 15. 9. 2017)

Místo konání: HILTON PRAGUE OLD TOWN – V CELNICI 7, Praha 1

shutterstock_584087884-1

 

PROGRAM KONFERENCE PRAHA

8:30 h prezence

 

HALA – lekce A

1A/ 9:00 h Powerjóga flow /75 minut/ Václav Krejčík a Jakub Šamberger

2A/ 10:30 h Flexibilita bez hranic /90 minut/ Sára Tichá

12:00–12:30 h PAUZA / Jóga EXPO

3A/ 12:30 h Podzimní tantra hathajóga „Harmonizace váty – vnímání vnitřního klidu, síly a stability“ /75 minut/ Zuzana Klingrová

4A/ 14:00 h Balancujte společně na vlně dechu „inverze jinak“ /75 minut/ Zuzana Klingrová, Tomáš Strnad a Veronika Ševčíková

5A/ 15:30 h Tajemství středu těla a pánve v józe /90 minut/ Aneta Králová

17:15 h TOMBOLA

6A/ 17:30 h Mindfulness meditace /30 minut/ Václav Krejčík

(konec programu v sále v 18:00 hodin)

 

SÁL – lekce B

1B/ 9:00 h Inspirace v jógovém pohybu /75 minut/ Tomáš Strnad

2B/ 10:30 hBhakti flow „cesta srdce“ /90 minut/ Markéta Faustová

12:00–12:45 h PAUZA – Jóga EXPO

3B/ 12:45 hJóga a sport /75 minut/ Veronika Ševčíková

4B/ 14:15 hFace jóga /75 minut/ Simona Rydlová

5B/ 15:45 hSilent jóga s relaxací /75 minut/ Michaela Vazačová

17:15 h TOMBOLA

(konec programu v sále v 17:15 hodin)

 

konference podzim 2018 ásany

Popis lekcí:

 

Bhakti flow jóga „cesta srdce“ / 90 minut

Lektorka: Markéta Faustová

Bhakti se volně překládá jako cesta srdce. Když se na ni vydáte a dotknete svého vnitřního hlasu, jaký to bude pocit? Zažijete ztišení a rituální pozdravy slunci, pohyb ve zvuku svého hlasu, zpěv manter, autentický pohyb. Pokusím se vám předat hluboký zážitek, který jsem si odnesla z indického Váránasí ze své poslední cesty za mou učitelkou Shivou Reou.

Markéta je certifikovanou lektorkou Prana Flow Yogy podle systému Shiva Rea. Zároveň je její styl fusion všemožných inspirací ze světa tance, pohybové improvizace, doteku, masáží, seberozvoje, ženských kruhů a různých pohybových systémů. Jóga je pro ni především o společném setkání, hře, radosti, zkoumání a sdílení.

 

Podzimní tantra hathajóga „Harmonizace váty – vnímání vnitřního klidu, síly a stability“ / 75 minut

Lektorka: Zuzana Klingrová

Lekce tantra hathajógy věnovaná harmonizaci ájurvédské dóši váty vám přinese pocit vnitřního klidu, síly a stability. Budeme se věnovat ásanám, které podpoří trávení, jemně stimulují agni a harmonizují nervový systém. Lekce zahrnuje i praxi dechových technik, krijí a meditace.

Pomůcky: přineste si deku nebo ručník na závěrečnou meditaci.

 

Inspirace v jógovém pohybu / 75 minut

Lektor: Tomáš Strnad

Lekce ušitá na míru pro každého, kdo se cítí pohodlně při hodinách vinyasa jógy, rád zkouší nové varianty pozic a jejich přechody. Lekce je strukturována tak, aby dále rozvíjela sílu, flexibilitu, hravost, vytrvalost a zaměřila se na novou úroveň vlastní praxe. Přijďte se inspirovat a osvobodit od okolního světa s lektorem Tomášem Strnadem.

 

Jóga a sport / 75 minut

Lektorka: Veronika Ševčíková

Co všechno má jóga a sport společného? Jak se navzájem doplňují a jaký přínos má pro nás jóga jako kompenzace k dynamickým sportům? Na workshopové lekci si ukážeme různé varianty pozic spojené do vinyasových sekvencí a přiřadíme je ke konkrétním sportům (běh, plavání, surfování, cyklistika, golf). V posledním roce jsem se zamilovala do surfování a na základě vlastních zkušeností vám popíšu, jak mne jóga zkorigovala a vyrovnala různé dysbalance, pomohla zlepšit moji jízdu na vlnách a v neposlední řadě mne zachránila před různými zraněními. Vytvoříte si představu, jak si připravit domácí jógovou praxi vhodnou pro vaše potřeby a aktivity, tedy sport, jaký provozujete.

 

Balancujte společně na vlně dechu „inverze jinak“ / 75 minut

Lektoři: Zuzana Klingrová, Tomáš Strnad a Veronika Ševčíková

Hlavou dolů je nový správný pohled na svět aneb „flying high“. Společná lekce Tomáše Strnada, Veroniky Ševčíkové a Zuzky Klingrové vám pomůže vydat se bez obav a beze strachu na cestu inverzních pozic.

Zjistíte, jak provádět obrácené pozice s lehkostí, hravostí a úsměvem. Naučíte se triky, jak na stoje bezpečnou cestou.

Jogíni se dívají na svět vzhůru nohama a prožívají pocit vnitřní blaženosti. Přijďte i vy okusit pocit lehkosti, radosti a vnitřního klidu.

Pomůcky: přineste si jógový blok.

 

Face jóga / 75 minut

Lektoři: Simona Rydlová

Face jóga neboli obličejová jóga pracuje se stejnými principy jako jóga, jen od krku výš. Jediná část těla, kterou nikdy nezakryjeme a tak málo se jí věnujeme. Je to ultimátní anti-age metoda, kterou můžete kdykoliv použít. Geniální a tak jednoduché. Stačí 10 minut denně. Nepotřebujete k tomu nic speciálního.

„Ráda cvičím v autě, nebo když vařím. Je to ultimátní anti-age metoda, kterou můžete kdykoliv použít. Nástroj proti stárnutí, který budete mít doslova ve svých rukou.“ Simona Rydlová, lektorka face jógy 

Na obličeji máme přes 40 svalů, které běžně používáme při mluvení a jídle, ale netrénujeme je. A tak během času a vlivem gravitace tvář mění tvar a přibývá vrásek. Negativní vliv mají také zlozvyky a grimasy, které běžně děláme, aniž bychom si to uvědomovali. Podívejte se na sebe do zrcadla, třeba když se smějete. Krčíte u toho čelo? Nevědomky si tak prohlubujete vrásky. Krémy jsou skvělá věc, ale samy o sobě na vyhlazení vrásek nestačí. Je to stejné, jako byste léčila celulitidu krémem. Nejspíš po něm bude pokožka hebčí a na pohled hezčí, ale problému se nezbavíte. Pokud chcete změnu, je třeba cvičit a s obličejem je to stejné. 

 

Silent jóga s relaxací / 75 minut

Lektoři: Michaela Vazačová

Silent jóga ve stylu Strala jógy je nový unikátní styl jógy a zároveň holistický systém, který posouvá běžnou jógovou praxi na naprosto výjimečný zážitek oslavující harmonii mezi dechem, pohybem a hudbou. Díky zázračným sluchátkům, které se při těchto lekcích používají, dochází k rychlejšímu souladu mysli, těla i ducha. Člověk se mnohem lépe uvolní a dosáhne silnějšího prožitku.

 

Flexibilita bez hranic / 90 minut

Lektoři: Sára Tichá

V našem každodenním životě v těle někdy vzniká stres, který vytváří fyzickou i psychickou ztuhlost. Strečink prodlužuje svaly a pomáhá nám uvolnit napětí v těle. Bezpečné protahování dělá vaše tělo zdravější, silnější a odolnější vůči zranění. Při vhodném používání nám flexibilita v tréninku umožňuje, abychom se lépe vyrovnali s naším tělem. Je to forma aktivní relaxace, která může zlepšit fyzické i duševní zdraví. Budeme hovořit o tom, proč a jak naše orgány reagují na napínání, a zkoumat způsoby, jak bezpečně zvýšit náš fyzický rozsah pohybu.

 

Powerjóga flow / 75 minut

Lektoři: Václav Krejčík a Jakub Šamberger

Uvolněte se, otevřete se, hrajte si, odhalte svou vlastní sílu a podporu, radujte se z každého nádechu a výdechu a objevte „jednoduchost“ jako krásu života i jógové praxe.

 

Tajemství středu těla a pánve v józe / 90 minut

Lektoři: Aneta Králová

Teoreticko-praktický workshop o tom, jak postavení pánve ovlivňuje celé naše tělo, jak je důležitá stabilizace středu k tomu, abychom se mohli uvolnit a vzlétnout v jednoduchých, ale i náročnějších ásanách.
O tom, jak do jógy vnést lehkost, sílu, uvolnění a ahimsu – neubližování. 

 

 

Termíny


Datum konání Lektor Místo konání Cena

Přihláška na akci