Weleda Jóga Dnes konference Praha 21.10.2017

OBSAZENO!

Jak příjemné a krásné je potkávat se s lidmi stejných zájmů. Je milé opět vidět nové, ale i stejné tváře, které se pravidelně každý rok vrací na jógovou konferenci časopisu Jóga Dnes. Není potřeba být profesionál nebo pokročilý v józe, je třeba pouze naplánovat do diáře datum 21. 10. 2017, včas se přihlásit a pak si užívat neomezenosti jógy. Akce jógové konference je určena jak začátečníkům, tak pokročilým pro inspiraci v různých jógových stylech, ale i přednáškách a workshopech.

konference dl

Místo konání: HILTON PRAGUE OLD TOWN - V CELNICI 7, Praha 1

Cena: AKCE PLNĚ OBSAZENA!

1499 Kč / od 1. 3. do 31. 7. 2017

1699 Kč / od 1. 8. 2017

 

JÓGA EXPO: Weleda, REJ FOOD, Bio Bachovky, Jóga Market, Sonnentor, Trigger Point, JaPů-Zasytím tě zdravě, Jo.Gaia, One Yoga, Aroma-Ateliér, Madal Bal a mnoho dalších.

 

PROGRAM: OBSAZENO !

 

konference dl2

Do přihlášky uvádějte kódy vybraných lekcí programu (max 6 lekcí)!

 

Lektoři: Václav Krejčík, Barbora Hu, Zuzana Klingrová, Irena Kubicová, Martina Vrňáková, Petr Smil, Jakub Šamberger, Petra Duspivová, Dana Macková, Filip Klieštík, Veronika Ševčíková, Michaela Hluchová a Adriana Seidler.

konference lektoři 2017

 

Lekce programu:

 

JIN A JANG JÓGA „harmonie protikladů / lekce 75 minut - OBSAZENO!

Lektorka Mgr. Irena Kubicová

www.irenakubicova.cz

Pozorujeme sami sebe, jak v nás vzchází nebe, voda, plynutí, tvořivost, spočívání a neusilování směrem k zemi, ohni, dynamice, řádu a chuti začít. Zklidňující ásany, mantry a imaginace se střídají a plynule přecházejí v zahřívací sekvence, protkané radostí z pohybu. Cesta tam i zpět, a hlavně do hlubin nejen študákovi jogínské duše.

 

ČAKRA VÉDANA, CESTA OD PODMÍNĚNOSTI K POTENCIÁLU / lekce 120 minut - OBSAZENO!

Lektorka Mgr. Barbora Hu, RYT

www.barborahu-yoga.cz

V tradiční perspektivě tantra jógy je čakra védana procesem, v jehož rámci probuzený potenciál lidského vědomí proráží osobní omezenost a roste k seberealizaci.

Teorie zůstává teorií, pokud není zažita v praxi.

Otázka zní: Lze psychologii jógy a její filosofii vtělit do praktické zkušenosti?

Přijďte vyzkoušet tu možnost.

Čakra jóga v pojetí Barbory Hu není pseudo-tradiční disciplínou. Je mnohovrstevnatým směrem s vlastní dynamikou a vývojem, který vychází z ideového podloží tantrické jógy, ale obsahuje v sobě také nejednu věc z jiných oborů sebepoznávání. Čakry jsou zde vnímány jako energetické matrice obsahující konkrétní podmíněnosti i potenciály, které zažíváme na úrovni těla i pohybů mysli. Dotýkají se tělesné stavby, fyziologie, různých rovin a kvalit vědomí, způsobu, jakým zakoušíme sami sebe i vnější svět.

V rámci ochutnávkové praxe se skrze zostřenou pozornost a zjemněnou sebereflexi budeme pohybovat skrze mapu svého fyzického těla a jemných struktur na jeho pozadí.

Čeká nás krátký teoretický úvod a následně praxe různě dynamických i klidových ásan a krijí, pránájáma, koncentrace a vstup do meditace.

Lekce je vhodná pro všechny úrovně zkušenosti s jógou.

Kontraindikace: těhotenství a šestinedělí, epilepsie, extrémní hypo/hypertenze a od nich odvislé potíže, akutní virová a bakteriální onemocnění, schizofrenie, panická ataka, hraniční poruchy.

 

OCHUTNÁVKA PRANA VASHYA JÓGY / lekce 90 minut - OBSAZENO!

Lektor Petr Smil

Rád cvičím komplexně, intenzivně, a přesto takovým způsobem, aby mi cvičení napomáhalo – nikoliv bránilo – na cestě k hlubším rovinám sebe sama. To co jsem hledal – nejen spojení dechu a pohybu, ale i klidu a nepohybu – jsem našel v prana vashya józe, kterou jsem měl možnost studovat mezi lety 2007 a 2010 v jihoindickém Mysore.
Intenzivní fyzické cvičení se u mě během let proměnilo v něco, čemu by se dalo říkat „meditativní pránájáma v pohybu“ a u které je kromě dechu klíčová především schopnost uvolnění, směrování pozornosti a dovednost vnitřního vyladění.
Kromě nejrůznějších přínosů na fyzické rovině mi prana vashya napomohla k otevření mnohých skrytých komnat, o jejichž existenci jsem neměl tušení.

Jelikož neumím během 90 minut prana vashya jógu naučit – natož objasnit třeba něco hlubšího – nabízím možnost ochutnat fyzický aspekt celé věci. Lekce bude taková, jakou si ji uděláte. Můžete cvičit se mnou intenzivně stejně tak jako jen zlehka, zkusmo.

 

JÓGA FLOW PODLE STRALY / lekce 75 minut - poslední místa !

Lektorka Martina Vrňáková

Jemné, přirozené ale i dynamické plynutí mezi pozicemi v souladu s dechem inspirované strala jógou. Strala jóga je pohybový systém, který přináší svobodu. Upřednostňuje pohyb před statickými pozicemi. Zjistěte, jaké to je pohybovat se v pozicích s klidem a lehkostí. Proplujeme přes různé druhy odvážných pozic a budeme procházet známé i neznámé s mnohem menším úsilím.

 

TANTRA VINYASA JÓGA „CESTA K SEBEPOZNÁNÍ A NAPLNĚNÍ SNŮ“ / lekce 90 minut - OBSAZENO!

Lektorka Bc. Zuzana Klingrová, BCs.

www.zuzanaklingrova.cz

Podle tantrických tradic je cílem jógy probouzení vnitřního ohně, což je nekonečná síla našeho ducha. Rozzáření a stimulace tohoto ohně nám pomáhá nalézt cestu sami k sobě, k objevení vnitřní radosti, lásky, svobody a síly. Tato vnitřní síla nám pomáhá k seberealizaci a naplnění našich snů. Objevte pocit síly, štěstí a odvahy skrze praktikování pozic, dechových cvičení, krijí, manter i meditace.

 

JÓGOVÁ TERAPIE / lekce 90 minut - OBSAZENO!

Lektorka Dana Macková

Tradiční jóga v pomalejším rytmu se zaměřením na dýchání a procítění těla v jednotlivých pozicích. Ukážeme si, že terapie nutně nemusí znamenat odpočinek a pomalejší rytmus znamená větší důraz na posílení jednotlivých partií těla. Zaměříme se na aktivaci a posílení pánevního dna a jeho zapojení při samotném cvičení. Delší výdrže v pozicích nám pomohou více vnímat své tělo a uvědomit si jeho reakci při cvičení.

 

HATHAJÓGA SLOW&BLIND / lekce 90 minut - OBSAZENO!

Lektor Mgr. Filip Klieštík

Zažijme kouzlo přítomného okamžiku na lekci jógy slow&blind. Obrácením se do sebe prožijeme jemnou lekci, při které budeme vnímat své tělo, svůj dech a svou mysl. Vše tak, abychom si užili sami sebe a spojili se se svými vnitřními zdroji.

 

HRAVÁ FLOW JÓGA S ŽIVOU KYTAROU / lekce 70 minut - OBSAZENO!

Lektorka Petra Duspivová

Výjimečné spojení jógy a živé muziky.

Za zvuku kytary, na vlně dechu, jemně a plynule proplujeme z jedné ásany do druhé. Rozproudíme energii v těle, zkusíme vnímat jógové pozice skrz živou muziku. Zklidníme mysl a vykouzlíme úsměv na tváři. Lekci jógy bude na živo na kytaru doprovázet Vojtaano – Vojtěch Záveský, herec, hudebník a stand up komik.

 

YOGA CREATIVE / lekce 70 minut - poslední místa !

Lektorky Michaela Hluchová a Adriana Seidler

Lekce jógy se slovenskými instruktorkami jógy – YOGA CREATIVE je pohyb těla v rytmu dechu, soustředěnost nasměrovaná na přítomnost. Nadšení a spontánnost je cesta k uvolnění.

 

TECHNIKA POZIC STOJŮ NA RUKÁCH A BALANCÍ / lekce 75 minut - OBSAZENO!

Lektorka Veronika Ševčíková

Zlepšení techniky cvičení pozic ve stoje a asistence v ásanách je akce pro začátečníky a nejen pro ně, která vás posune dál. Naučte se správně cvičit ásany vzhledem k možnostem, které vaše tělo má. Jednoduchou asistencí v ásaně umožníte správné nastavení.

 

POWERJÓGA FUSION / lekce 60 minut - OBSAZENO!

Lektoři Václav Krejčík a Jakub Šamberger

Jednoduchá a zábavná lekce powerjógy, která spojuje hravost ásan, dech a vědomou práci s pozorností do jednoho celku. Lekce je určena všem, kteří chtějí praktikovat, být v dobré kondici a zkoušet nové pozice, které se v běžných lekcích často neprovádějí.

 

 

 

V ceně je zahrnuto 6 lekcí dle výběru z programu, plátěná taška konference, voda, ovoce, dárky od partnerů a tombola. 

 

 

 

 

 

Termíny


Datum konání Lektor Místo konání Cena

Přihláška na akci