Jak jsem zažila (nejen) jógu v Lokowiczkém paláci na Hradě

Ukládáme si sem krásnou vzpomínku od Soni, která se zúčastnila akce Good Day Yoga Day 20.4. v Lobkowiczkém palácí. Stejně jako ona, jsme si akci nesmírně užili a děkujeme všem, kteří byli s námi...vítejte ve SVĚTĚ JÓGY. 

Jak jsem zažila (nejen) jógu v Lokowiczkém paláci na Hradě

Cvičit jógu je krásné samo o sobě, ale když se k tomu ještě přidá výjimečné místo, kterým  jistě jediný soukromý palác ze 16. století na Pražském hradě je, je pak z toho zážitek na hodně dlouho. Lépe snad ani propršené sobotní dopoledne nešlo prožít.

Do Lobkowiczkého paláce na Pražském hradě se člověk velmi snadno dostane po zámeckých schodech z Malostranské. Dlouhé táhlé schody sice dají zabrat a na jejich konci mnohým bije srdce o sto šest a jsou zadýchaní, jenže hned před ním se z hradby otevře nevšední pohled na celou Prahu, která je jako na dlani. Tento palác miluji, mnohokrát jsem tu byla na koncertech  věděla jsem, že spojení jógy a nevšedního, historického sálu s panoramatem stověžaté matičky Prahy bude slibovat něco nevšedního.

Když s kamarádkou Lenkou stoupáme mezi kapkami deště po schodech, tak vzpomínám na svůj běžecký trénink, kdy jsem musela nespočetněkrát po nich běhat nahoru a dolů. To byl mega těžké. Teď se ovšem těším na všechny ty lekce jógy.

Při vstupu do paláce dostáváme taštičku s nápisem Good Day Yoga Day s dárečky, které se určitě budou dnes hodit – například energy smoothie od Pure Districkt nebo sušená jablka od BioNebio přijdou mezi lekcemi fakt vhod. Nejprve nás čeká přivítání od Vaška a Kuby. A začínáme Dýchárnou s Vaškem Krejčíkem. Vypadá to, že to bude klidná, dýchací lekce, jenže najednou tóny hudby vlijou energii do žil všem a celý sál tančí v jejím rytmu. To je nádhera a to to žije! Pak tělo zklidňujeme a pracujeme s dechem, který je tak důležitý.

Přestávka a jde se na lekci power jógy s Kubou Šambergerem. Jedna pozice střídá druhou a někdy mám až co dělat, abych třeba v dlouhém planku vydržela. Holčičko, jsi sportovkyně, tak žádné ulívání a hezky makej! Říkám si pro sebe. Je to ale báječné a celý sál cvičí jako jedno tělo a je to nádherné. Ta energie! No mákla jsem si a tak si dávám v přestávce svačinku z tašky, co jsme dostali. Dost se to teď hodí nabrat nové síly na další lekci.

Třetí v pořadí je taneční jóga Body&Breath SYMPHONY s Karolínou Štraus Idris. Přiznám se vám, že žádná tanečnice nejsem a když jdou všichni doprava, já jdu do leva a vůbec nemám pohybovou paměť. No trochu z toho mám vítr, ale Karolína hezky každou pozici ukáže a je to moc krásné a ladné. Pak rozdělí sál na dvě poloviny a ty se střídají. Atmosféra je báječná a krásný prostor ještě umocňuje tento zážitek.

Nakonec přichází na řadu mantra jóga s Janou Poláškovou. Každý dostaneme balónek a na papíře napsanou mantru. Máme zpívat a skrze nafouknutý balónek vnímat vibrace tónů. Někteří zpočátku kroutí hlavou a zpívat se jim moc nechce, ale pak se celým historickým prostorem nese nádherná společná melodie. Je to velmi emotivní a krásné, jako celé toto sobotní dopoledne.

Výhledy, atmosféra, skvělí lektoři, zajímavě poskládané neotřelé lekce a prostředí Pražského hradu udělaly z této akce takovou, na kterou budu ještě dlouho vzpomínat. Těším se, co tým Energy studia - nového Světa jógy zase vymyslí příště. 

PS: A já už něco trochu vím! Mohu Vám prozradit - rezervujte si termín 22.9. - kdy Jakub Šamberger, společně s Václavem Krejčíkem a Katkou Bílkovou opět, ač v jiném sále Lobkowiczkého paláce s překrásným výhledem na Prahu, Vám nabídnou několik bloků jógy a hlavně - pokřtí: novou "prvotinu" fejetonů Jakuba Sambergera: Směji se, abych nebrečel. A jak mi Vašek, který již rukopis četl, říkal: "Cestou na Gardu jsem vše přečetl. Smál jsem se, vzklykal, řechtal se a i se mi dajil dech - a takový klid na duši nastal", tak si umíte možná představit s jakou upřímností Jakub otiskl svou duši do jeho nové knihy. 

  • Text: Soňa Hrabec Kotulková, Running2.cz
  • Foto: Simona Nevřalová, @sim_nev

IMG_5314.jpeg
IMG_5315.jpeg
IMG_5316.jpeg
IMG_5316.jpeg
IMG_5317.jpeg
IMG_5318.jpeg
IMG_5319.jpeg
IMG_5320.jpeg
IMG_5321.jpeg
IMG_5322.jpeg
IMG_5323.jpeg
IMG_5324.jpeg
IMG_5325.jpeg
IMG_5326.jpeg
IMG_5328.jpeg
IMG_5329.jpeg
IMG_5330.jpeg
IMG_5332.jpeg
IMG_5334.jpeg
IMG_5335.jpeg

Přijímáme a akceptujeme

edenred
sodexo
benefit plus
Poskytujeme výhody a slevy na karty s věrnostním programem Sphere.