Poprvé v Energy Studiu - začít s jógou je jednoduché!

Následující rady jsou pro všechny, kteří chtějí zařadit jógu do svého života a jdou do Energy Studií POPRVÉ!  

Poprvé v Energy Studiu - začít s jógou je jednoduché!

Chcete přijít do Energy Studií POPRVÉ?

Cvičte v Energy Studiu s profesionálními instruktory jógy a v rozvrhu vybírejte jakoukoliv lekci označenou číslem "1". Ta je určena začátečníkovi a i tak je vedena. Pro návštěvu POPRVÉ můžete zvolit balíček NOVÁČKA, se kterým můžete týden (7 dnů za sebou) cvičit v rámci Energy Studia buď na Praze 1, nebo Praze 2. Během této doby si můžete vyzkoušet různé typy lekcí, lektory i navnímat prostředí studií. Následně si můžete zvolit zvýhodněnou nabídku pro Váš START!

Balíček Nováček obsahuje: 7 dnů jógy, možnost rezevace lekcí, zapůjčení dezinfikované podložky na každou lekci. 

Nemáte-li dostatek času pro týdenní balíček nováčka, můžete při první návštěvě zvolit speciální nabídku Permanentky, nebo Energy Členství.

Cvičíte doma? Začněte s krátkými cvičeními, cvičíte-li doma např. ráno. Pokud jste nováčkem, nemusíte se ponořit rovnou do hodinové jógové seance. Začněte pomalu a zlehka, třeba jen 10 minut. Při budování návyku je důležitá důslednost, ne doba strávená na podložce. Navíc se vám krátký úsek bude hledat v přeplněném diáři snadněji než celá hodina denně.

Naplánujte si svůj čas na podložce. I když máte velmi nabitý program, najděte si pro sebe pár chvilek opravdu každý den a pečlivě si ho naplánujte. Vypněte telefon, nenechte se ničím rušit a užijte si pár minut jen sami se sebou bez rozptýlení okolím. I když se vám hned nepodaří vytvořit si rutinu podle plánu, buďte k sobě laskaví a neberte to jako selhání. Přílišná kritika sebe sama vám může bránit v pokroku.

  • Cvičíte-li v Energy Studiu - umístěte vlastní podložku na značku v sále, na podložku si připravíte jógový bloček (vždy dezinfikujte) a chcete-li mít pohodlí na závěrečnou relaxaci, noste si sebou vlastní deku. 

Najděte svou rovnováhu. A to nejen fyzickou a duševní, ale také časovou. Netlačte na pilu a přidejte jógu do svého rozvrhu s rozvahou. Vyhnete se díky tomu situaci, že by vás jóga omrzela jen kvůli tomu, že jste se netrefili do ideální doby na zklidnění těla a mysli. Zařaďte jógovou praxi tak, aby souzněla s vaším životním tempem.

  • Cvičíte-li v Energy Studiu, zvolte nejvhodnější vstup. Můžete vybírat z Energy Členství různých typů. Výhodou členství je, že můžete rezervovovat vybrané lekce v rozvrhu, cvičit můžete kolikrát chcete denně a týdně, nestihnete-li přijít do studia - můžete cvičit LIVE - v pohodlí svého domova, kdy ušetříte čas s lekcemi vypisovanými vždy na 1 týden dopředu. Dále můžete využívat on-line TV Jóga Virtual, zdarma můžete využívat minikurzy v Energy Studiích, akce Jóga Klubu, které rozšíří vaše vnímání jógy, máte slevu 10% v Jóga Marketu a 10% slevu v kamenném obchodě LOLE v ulici Karolíny Světlé 19, Praha 1.
  • Výhodou členství je neomezenost a můžete tak vyzkoušet různé instruktory jógy, styly jógy a najít tak, co potřebujete. Navíc v akcích zdarma pro členy můžete objevit "třešíňku na dortu" v podobě toho, co se v běžných lekcích nestíhá. 
  • Chcete-li ve cvičení nepravidelnost, zvolit ke vstupům můžete pemamentku na 10, nebo 20 vstupů. Permanentku je třeba vyčerpat do 3 let. Ceník naleznete zde

Neočekávejte dokonalost a buďte k sobě méně kritičtí. Při sledování instruktorů a jejich téměř dokonalého provádění, se může zdát jóga velmi jednoduchá. Stejně jako všem dalším, tak i vám potrvá..., než si vybudujete všímavost, správný dech a zlepší se vaše držení těla. Buďte k sobě méně kritičtí a uvolněte se. I tady platí, že cesta je cíl. Jóga není jen o neustálých pokusech se dostat dál, ale o pocitu přítomnosti při propojování těla a dechu.

Vyzbrojte se kvalitním vybavením. To správné jógové vybavení se může stát klíčovým při startu nové rutiny. Pomůcky vám usnadní jógu. Vaším nejlepším přítelem se stane jógová podložka, proto její výběr neponechejte náhodě. Pro úplné začátečníky se díky skvělému poměru ceny a kvality hodí podložka BODHI, která je měkká, neklouzavá a vyrobená z PVC bez ftalátů. Dalším favoritem pro výběr podložky pro začátečníky je podložka Lolë Glow, která je vyrobená z ekologicky šetrného TPE materiálu. Pro vás, kteří to myslíte s jógou vážně a chcete odlnou podložku, pořiďte si Manduku, která je pevná a vydrží velice dobře praxi jógy.

  • Důležité upozornění: žádná podložka není neklouzavá proti rukám, ale proti zemi. Je vhodné jich vyzkoušet více, např. v Jóga Marketu, kde můžete v Yoga Mat Roomu - Jóga Market, Praha 2 v Energy Studiu HEAVEN podložky osahat, zacvičit si na ní a pak se rozhodnout, která vám vyhovuje. 
  • Tip: Mějte na paměti, že při zvýšeném pocení mohou levnější umělé materiály klouzat, proto byste měli vzít v úvahu i jógový ručník na podložku, který k ní dokonale přilne a udrží vaše ruce v suchu.

Pokud hledáte učebnici, která vás provede jógou a naučí vás vnímat ji nejen v sále na podložce, ale také v průběhu dne, prolistujte si knihu Žijte jógu. Předloží vám nespočet jógových technik a metod, které vás inspirují k vlastnímu poznání a nalezení své cesty.

V Energy Studiích tvoříme prostor pro vaši pohodu, bezpečí a jógu. Nabízíme klasické - dynamické lekce powerjógy a vinjása jógy pro ty, co chtějí zlepšit fyzickou i psychickou kondici, hathajógu, jemnou a restorativní jógu, jin jógu a pránájámu, meditaci pro ty, kteří se chtějí zastavit a být!

Můžete přivést své rodiče na jógu pro seniory, nebo jógu pro zdravá záda, ženy ocení vitální jógu. Myslíme na všechny, pečujeme o vás a jsme rádi všichni pohromadě - mladí, divocí věkem, věkem moudří, ženy, muži…prostě jsme pro všechny.

Nám v Energy Studiu je jedno, jakou víru máte. Je nám jedno, jaký styl jógy vyznáváte. I přesto věříme, že cesta skrz styl vede do vnitřku a je neomezená, nelimitující a volná…,stejně jako cesta každého z nás. 

V Energy Studiu pro vás děláme maximum a tak buďte s námi a poznejte svou jógovou cestu. 

Václav Krejčík a Jakub Šamberger 

Přijímáme a akceptujeme

edenred
sodexo
benefit plus
Poskytujeme výhody a slevy na karty s věrnostním programem Sphere.